Skip to main content
Kiinnitetyt suosikit

Yhteyshenkilösi

Onko sinulla kysyttävää? Tiimimme vastaa kysymyksiisi henkilökohtaisesti, joustavasti ja asiantuntevasti. Ota meihin yhteyttä!

Tapetit

Myyntipäällikkö
Florian Fiedler
florian.fiedler@vitrulan.com
+49 15222 77 59 03

Saksan tiimi

Myyntipäällikkö 
Peter Lehniger
peter.lehniger@vitrulan.com
+49 160 835 05 01

 

Aluepäällikkö, keskinen alue
Peter Lehniger
peter.lehniger@vitrulan.com
+49 160 835 05 01

 

Aluepäällikkö, pohjoinen
Patrick Ballin
patrick.ballin@vitrulan.com
+49 151 19 33 51 10
postinumeroalueet: 20xxx-29xxx, 30xxx, 31xxx, 48xxx, 49xxx

Aluepäällikkö, itä
Frank Rocho
frank.rocho@vitrulan.com
+49 1522 277 59 43
postinumeroalueet: 01xxx-09xxx, 10xxx-19xxx, 39xxx, 99xxx

Aluepäällikkö, länsi
Peter Lehniger (komm.)
peter.lehniger@vitrulan.com
+49 160 835 05 01
postinumeroalueet: 32xxx-33xxx, 40xxx-47xxx, 50xxx-53xxx, 57xxx-59xxx

Aluepäällikkö, etelä 
Darius Gruschka 
darius.gruschka@vitrulan.com 
+49 160 93 71 52 71
postinumeroalueet: 70xxx-79xxx, 80xxx-89xxx, 90xxx-98xxx

Ranskan tiimi

Sales Director France
Philippe Sené
philippe.sene@vitrulan.com
+33 640 97 74 99

Area Manager West
Christophe Robin
c.robin@vitrulan.com
+33 6 48 44 25 01

Area Manager South-East
Jonathan Cucinotta
jonathan.cucinotta@vitrulan.com
+33 787 28 16 14 

Area Manager North
Ahmed Ksouri
ahmed.ksouri@vitrulan.com
+33 786 62 80 33

Area Manager South-West
David Mancini
david.mancini@vitrulan.com
+33 638 97 23 83

Technical-commercial representative North-West 
Didier Metayer
d.metayer@vitrulan.com
+33 6 47 70 87 11

Itä-Euroopan tiimi

Sales Director Eastern Europe
Krzysztof Figura
k.figura@vitrulan.com
+48 696 057 800

Regional Account Manager: Zachodnio-Pomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie
Boguslaw Patelka
b.patelka@vitrulan.com
+48 696 058 600

Regional Account Manager: Mazowieckie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Lubelskie
Andrzej Romaniuk
andrzej.romaniuk@vitrulan.com
+48 501 378 164

Regional Account Manager: Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie & CEE countries: Czech Rep., Slovakia, Hungary 
Rafal Ratajczak  
rafal.ratajczak@vitrulan.com 
+420 739 205 505
+48 668 013 529

Muut maat

Sales Account Manager Alankomaat
Terence Henkel
terence.henkel@vitrulan.com
+316 2080 3800

Area Sales Director Scandinavia
Raymond Lord
r.lord@vitrulan.com 
+45 227 12999

Myyntineuvonta Sveitsi/Itävalta
Dirk Rödiger
dirk.roediger@vitrulan.com
+49 1522 277 59 30

Representative for Greater China
Tim Ma
t.ma@vitrulan.com
+49 179 783 2215

Venäjän tiimi

Project Sales Manager Moscow and Moscow Region
Ermolay Gorbachenko
ermolay.gorbachenko@vitrulan.com
+7 916-550-18-29

Project Sales Manager Southern Federal District
Stanislav Sigaev
stanislav.sigaev@vitrulan.com
+7 985-550-28-75

Project Sales Manager  St. Petersburg, North-West Region
Valery Komarov 
valery.komarov@vitrulan.com
+7 910-431-08-09

Project Sales Manager Ural Federal District
Andrey Prisakaru
andrey.prisakaru@vitrulan.com
+7 985-690-03-45

Project Sales Manager Moscow and Moscow Region
Alexey Fakeev  
alexey.fakeev@vitrulan.com
+7 916-030-03-18

Business Development Manager Central Federal district, Northern Federal district, North Caucasian Federal District, Far East, CIS countries
Andrey Zaikin
andrey.zaikin@vitrulan.com
+7 915-270-44-82

Project Sales Manager Volga Federal District 
Andrey Gerasimov
andrey.gerasimov@vitrulan.com 
+7 917-851-13-11

Manager to work with Architects 
Irina Dvoretskova 
irina.dvoretskova@vitrulan.com
+7 916-200-18-94


Lämmitysjärjestelmät

Business Development Manager
Carl-Arndt Saul
carl-arndt.saul@vitrulan.com
+49 9227 77 887

Technical Sales Manager
Ludger Rummel
ludger.rummel@vitrulan.com
+49 9227 77 882

Technical Sales Manager
Thorsten Dieges  
thorsten.dieges@vitrulan.com 
+49 9227 77 880
+49 151 162 42 303              


Tekniset tekstiilit

Myyntipäällikkö TecTex
Max Altenähr
max.altenaehr@vitrulan.com
+49 1511 624 22 92

Tuulivoima

Myynti
Anne Summanen
anne.summanen@vitrulan.com
+358 50 570 3833

Rakennusteollisuus

Myynti
Pohjois-Eurooppa
Duncan Wilcox
duncan.wilcox@vitrulan.com
+44 7944 848182

Myynti
Venäjä/IVY
Denis Komarov
denis.komarov@vitrulan.com
+7 910 001 02 50

Myynti
Keski-Eurooppa
Jörg Kaufmann
joerg.kaufmann@vitrulan.com
+49 151 16 242 296

Myynti
Muu maailma "multiaksiaaliset kankaat"
Anne Summanen
anne.summanen@vitrulan.com
+358 50 570 3833

Myynti
Etelä-Eurooppa ja Etelä-Amerikka
Eladio Gisbert
eladio.gisbert@vitrulan.com
+34 630 186 874

Myynti
Saksa/Itävalta/Sveitsi
Hilmar Schmidt
h.schmidt@vitrulan.com
+49 175 581 15 17

Teollisuus

Myynti
Pohjois-Eurooppa
Duncan Wilcox
duncan.wilcox@vitrulan.com
+44 7944 848182

Myynti
Venäjä & IVY
Denis Komarov
denis.komarov@vitrulan.com
+7 910 001 02 50

Myynti
Keski-Eurooppa
Jörg Kaufmann
joerg.kaufmann@vitrulan.com
+49 151 16 242 296

Myynti
Muu maailma "multiaksiaalikankaat"
Anne Summanen
anne.summanen@vitrulan.com
+358 50 570 3833

Myynti
Etelä-Eurooppa ja Etelä-Amerikka
Eladio Gisbert
eladio.gisbert@vitrulan.com
+34 630 186 874

Myynti
Saksa/Itävalta/Sveitsi
Hilmar Schmidt
h.schmidt@vitrulan.com
+49 175 581 15 17

Kauppa

Myynti
Pohjois-Eurooppa
Duncan Wilcox
duncan.wilcox@vitrulan.com
+44 7944 848182

Myynti
Keski-Eurooppa
Jörg Kaufmann
joerg.kaufmann@vitrulan.com
+49 151 16 242 296

Myynti
Etelä-Eurooppa ja Etelä-Amerikka
Eladio Gisbert
eladio.gisbert@vitrulan.com
+34 630 186 874

Business Development

Business Development "Carbon"
Marco Hanhinen
marco.hanhinen@vitrulan.com
+358 40 054 2803

Kiinni